3:1 (1:1)
Krajský přebor - 21. kolo
09.04.2022 - 16:30
Branky:
15. Bílek Vojtěch, 54. Krahulec Pavel, 89. Týfa Erik (Pokutový kop) - 10. Kocourek Zdeněk
Sestava:

Pěnička Marek - Majer Marcel, Moník Jaroslav, Karal Vlastimil, Brožek Matouš - Týfa Erik (90.Komůrka Josef), Pago Zdeněk, Krahulec Pavel (C), Dvořák Josef - Bílek Vojtěch (90.Krajňák Dominik), Bohuňovský Benjamin (54.Štětina Tomáš)

Průběh zápasu:

Hosté vstoupili do zápasu lépe. Již v 10. minutě šli totiž do vedení. Domácí před vlastním vápnem lacino ztratili míč, Bano přihrál Zdeňkovi Kocourkovi a ten přesnou střelou k tyči poslal Jaroměř do vedení. 0:1. O pět minut později bylo však srovnáno. Vybojovaný balon uprostřed hřiště Týfa posunul na Vojtěcha Bílka do rozhozené obrany Jaroměře, a ten po individuální akci prostřelil brankáře Červenku. 1:1. V 17. minutě to zkoušel Gorol z pravé strany přízemní střelou na přední tyč, ale jeho střelu vyrazil brankář domácích Pěnička na roh. Ve 20. minutě se po centru Dvořáka objevil ve velmi dobré pozici osamocený Brožek, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle tyče hostující branky. Ve 24. minutě se po závaru před brankou Jaroměře ocitl Týfa sám před Červenkou, ale jeho střelu z blízka obrana hostů zblokovala. Ve 30. minutě zahrozil z přímého kopu Gorol, ale jeho střelu však Pěnička vyrazil na roh. První poločas byl vyrovnaný. Jaroměř dobře kombinovala a po zbytek poločasu byla o trochu víc na míči. Obě mužstva hrála aktivně a snažila se vstřelit branku. Do poločasu se to však ani jednomu nepovedlo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Úvod druhé půle vyšel lépe domácím, kteří několikrát nebežpečně ohrozili Červenkovu branku. Ihned ve 47. minutě po přímém kopu Týfy na zadní tyči v dobré pozici přestřelil Brožek. O dvě minuty později se oba aktéři roli vyměnili. Po odbráněném rohu hostů Dvořák našel křížným pasem nabíhajícího Brožka, který míč potáhl a přízemním centre našel před brankou osamoceného Týfu, který však tváří v tvář Červenkovi přestřelil. V 54. minutě aktivní Týfa zachytil zpětnou přihrávku hostů na středu hřiště, chytrou patičkou posunul míč na nabíhajícího Pavla Krahulce a zkušený kapitán Dobrušky překonal Červenku. 2:1. Jaroměř se poté snažila o vyrovnání a zatlačila domácí, ale do větších brankových příležitostí se nedostávala.. V 77. Gorol z přímého kopu v dobré pozici trefuje pouze střed brány, kde byl připraven brankář Pěnička. O definitivní podobě výsledku rozhodla akce z 89. minuty. Hosté ztratili míč nepřesnou rozehrávkou polovině hřiště a do rychlého brejku se dostal Bílek, který předložil balon před branku Týfovi, který místo střely volil zpracování, dostal se do tísně, a po sérii kliček nastřelil ruku bránícího hráče. Rozhodčí odpískal penaltu. Tu Erik Týfa proměnil a stanovil tak konečné skóre na 3:1.

Zdroj: fotbalunas.cz, autor: David Drozd

Jánský Petr,trenér Dobrušky (domácí):
Prohrávat a zápas otáčet je trochu složité pro moji nervovou soustavu. Po minulém nezdaru v Chlumci jsme byli v očekávání, zda zvládneme zápas s aktuálně třetím týmem tabulky. V zápase jsme eliminovali přednosti soupeře v kvalitě výstavby hry a vytvořili si dostatek šancí. Tři jsme zvládli potrestat a připsat si další důležité body. Děkuji hráčům za odpracovaný zápas.

Exnar Miloš, trenér FK Jaroměř: (hosté):
Sehráli jsme nepovedený zápas. Nebyli jsme nebezpeční směrem dopředu, nedařilo se nám držet míč, dělali jsme zbytečné chyby. Výhra domácích je zasloužená, rozdíl postavení týmů v tabulce nebyl dnes vidět.